ULUSLARARASI ‘ANAYURT’ GÜVENLİĞİ | HKÜ

Enter your keyword

Konferansta sunulacak bildiriler ikili hakem sürecinden geçirilecektir. Bildiriler, Hasan Kalyoncu Üniversitesi yayını olarak ISSN numarası verilerek kitap şeklinde yayımlanacaktır. Ayrıca bildirilerin geliştirilmesine yönelik teşvik edici tedbir alınacak ve bu kapsamda Fakültenin Sosyal Bilimler Dergisi’nde yayımlanmak üzere değerlendirilebilecektir. Dergide yayımlanabilmesi için makale haline getirilen bildiriler ayrıca bir hakem sürecine tabi tutulacak ve dergi kurallarına uygun olan akademik makaleler yayımlanacaktır. Dergide yayımlanacak ve makale haline getirilen bildirilerin dilimleme ve tekrara düşmeden konferanstaki tartışmayı derinleştirmesi beklenmektedir. Ayrıca bildiri başlığının ve özetinin güncellenmiş olması gerekmektedir.

Konferans hibrid yöntemle hem KOVID tedbirlerinin alınması koşuluyla fiziki katılıma hem de uzaktan erişim yoluyla sunuma açık olması öngörülmüştür. İngilizce – Türkçe çeviri hizmeti verilecektir. Uzaktan erişim tercih eden katılımcıların Internet bağlantıları, yazılım güncelliği, ses iletimi gibi konularda tedbir alması beklenmektedir. Sunum esnasında katılımcılar kendi video erişimlerini açmalı ve video görüntüsünü mümkün kılmalıdır. Konferanstan bir gün önce teknik kontrol ve testlerin yapılması için sistem aktif hale getirilecektir.

Seçkin konuşmacılar hariç olmak üzere, bildiri sunan katılımcılardan Türk vatandaşı olanların 200 TL, yabancı ülke vatandaşlarının 150 ABD doları katılım ücreti yatırması gerekmektedir. Havale makbuzları bildiri özetleriyle birlikte organizasyon komitesine gönderilmelidir.

Dolar Hesabı

Receiver;  HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
Account number      : 4030-5458476
IBAN No           : TR96 0013 4000 0054 5847 6000 05
Description        : Name, surname, passport number and conference title must be written.

Türk Lirası Hesabı

Alıcı; HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
Hesap No         : 5458476-351
İBAN No           : TR10 0013 4000 0054 5847 6000 01
Açıklama          : Ad, soyad ve Tc numarası ve konferans adı yazılmalıdır